LÍCOVÉ TEHLY A OBKLADOVÉ PÁSIKY TERCA

Základnou surovinou, z ktorej sa tehlové obklady vyrábajú je pravá nefalšovaná hlina. Nejedná sa o žiadnu lacnejšiu alternatívu zo sádry alebo betónu. Lícové tehly a obkladové pásiky sú preto nositeľom tradície v novej podobe. Ponúkajú bohatú škálu farebných odtieňov a povrchových úprav, pričom odolnosť voči poveternostným vplyvom a farebná stálosť patria medzi prirodzené vlastnosti tehál. Sú využiteľné v exteriéri aj interiéri, na obklady soklov, či stavbu oplotenia a múrikov, celé fasády, alebo v kombinácií s omietkami.

Lícové tehly a pásiky ponúkajú rozmanitosť v podobe štruktúry a farebnej škály. Každý kus je jedinečný, čo sa odzrkadlí aj na výslednom efekte tehlovej fasády. Jedinečné vlastnosti hliny zaručujú prakticky neobmedzenú životnosť, skvelú mrazuvzdornosť, minimálnu nasiakavosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom. Okrem zdravého prostredia ponúka tehlová fasáda aj príjemnú klímu a akumulačnú schopnosť.

01. REALIZÁCIA

Lícové tehly a tehlové obklady sú citlivý materiál, ktorý si vyžaduje veľmi starostlivú aplikáciu. Využitím našej profesionálnej realizácie máte garanciu, že na Vašej fasáde boli dodržané všetky technologické postupy a overené materiály, čím zaručujeme dlhú a bezstarostnú životnosť omietkových a tehlových fasád.

Materiál vám dovezieme, vyložíme a dodržíme dohodnutý termín začatia a ukončenia prác. Po dokončení bude vaša stavba zbavené vzniknutého odpadu a vyčistená.

02. VIZUALIZÁCIA

Predstaviť si svoju budúcu fasádu býva náročná úloha. Aby sme vám to zjednodušili, vypracujeme Vám návrh podľa zvoleného modelu obkladu, ktorý bude vychádzať z reálnej fotografie. Prvý návrh máte od nás zdarma, ostatné sú spoplatnené sumou 50€/ návrh, ktorá sa pri objednaní materiálu odráta formou dodatočnej zľavy.

03. ZÁKLADNÉ ROZDELENIE

Razené lícové tehly sa vyrábajú pomocou raziacich foriem, do ktorých sa podľa potreby pridáva farebný piesok, aby sa vytvoril štruktúrovaný a rôzne sfarbený povrch tehál. Podľa tlaku, akým sa hlina zatláča do foriem, vzniká aj ryhovanie na pohľadových plochách tehál. Razené tehly majú štyri pohľadové strany a sú plné. Vypaľujú sa pri teplote okolo 1100 °C. Razené rustikálne tehly majú nasiakavosť okolo 15%, ale majú vysokú odolnosť proti mrazu.

Ťahané lícové tehly sa vyrábajú vytláčaním spracovanej hliny cez ústie. Na ústí je forma, ktorá dáva tehle potrebný tvar a rozmer. Zároveň pomocou jadrovníka vzniká dierovanie. Z ústia vychádza súvislý pás hliny, ktorý sa potom reže na jednotlivé tehly. Teplota vypaľovania je do 1100°C, nasiakavosť tehál je do 10%. Ťahané lícové tehly majú tri pohľadové strany a rôzne štruktúry povrchov sa vytvárajú ihneď po vylisovaní pomocou valčekov alebo pieskovaním.

Lícové tehly Klinker sa vyrábajú technológiou ťahania. Vyznačujú sa charakteristickým zvonivým zvukom pri poklepe (tzv. zvonivka), hutným črepom s minimálnou nasiakavosťou, ktorá je do 7%. Klinkery sú výsledkom technológie výroby, počas ktorej sa tehly vypaľujú pri teplotách okolo 1200°C. Lícové tehly Klinker majú tri pohľadové strany, hladké aj reliéfované a pieskované plochy a ostré hrany a je potrebné ich murovať pomocou špeciálnej malty s nízkou nasiakavosťou. Môžu byť plné aj dierované.

Tehlové obklady Klinker sa vyrábajú vytláčaním hliny pomocou vákuového lisu. Môžu mať hrúbku 10 – 20 mm. Fyzikálne vlastnosti tehlových obkla- dov sú obdobné, ako u lícových tehál Klinker.

DOHODNITE SI BEZPLATNÉ STRETNUTIE V NAŠOM SHOWROOME!
DOHODNÚŤ IHNEĎ